به گزارش روابط عمومی موسسه ایثار:

درمانگاه شبانه‌روزی موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار چهار محال و بختیاری با عنوان یاس افتتاح و راه اندازی گردید، گفتاردرمانی، فیزیوتراپی، بینایی‌سنجی، شنوایی سنجی، دندان‌پزشکی، کاردرمانی، اورژانس سرپایی، ارتوپد و خدمات پزشکی ازجمله خدمات این درمانگاه است.
این آئین با حضور مهندس پورحاج رضایی مدیرعامل موسسه ایثار، نصیری معاون امور اقتصادی استاندار، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری،سید صدر معاون فرهنگی ورزشی و توانبخشی موسسه،معاونین بنیاد استان و خانواده‌های معظم و معزز شهدا و ایثارگران و عموم مردم برگزار شد.
شایان ذکر است استان چهارمحال وبختیاری در طول ۸ سال دفاع مقدس ۲ هزار و ۴۰۰ شهید ، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده و ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر جانباز تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.

محمدرضا پورحاج رضایی تکمیل و راه‌اندازی مجتمع‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران را یکی از سیاست‌های سال جاری بنیاد شهید عنوان کرد و افزود: با توجه به مشکلات اعتباری دولت و همچنین در راستای سیاست دولت و اصل ۴۴ قانون اساسی در زمینه افزایش مشارکت بخش خصوصی، واگذاری و تکمیل مجتمع‌ها به مشارکت بخش خصوصی نیازمند است،و هم‌اکنون در ۲۷ استان کشور مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی از یک تا سه فاز راه‌اندازی شده اند.
مدیرعامل مؤسسه ایثاردر مراسم افتتاح این درمانگاه افزود: مجمتع بزرگ فرهنگی ورزشی و توانبخشی استان مرکزی تا پایان امسال به بهره برداری می رسد، چهار طرح نیمه کاره هم در استان‌های ، آذربایجان غربی، قزوین، سیستان و بلوچستان و قم در دست اقدام است که پایان سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: برای تکمیل و راه‌اندازی مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی بنیاد شهید کشور بیش از۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی گفت: سالانه بیش از ۵ میلیون نفراز جامعه ایثارگری و سایر اقشار از خدمات این مجتمع‌ ها در سطح کشور بهره‌مند می‌شوند.
پورحاج رضایی افزود: ضمن مناسب خواندن وضعیت مناسب موسسه ایثار، فعالیت موسسه ایثار چهارمحال و بختیاری را رو به رشد دانست و اشاره کرد:خدمات قابل‌ارائه به ایثارگران در موسسه باید مطلوب باشد که با افتتاح درمانگاه شبانه‌روزی یاس این زنجیره کامل خواهد شد.
مدیر عامل موسسه در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد :تمام هم‌وغم ما این است که ایثارگران بتوانند از خدمات به نحو احسن استفاده کنند که تمام فعالیت‌های انجام‌شده نیز در همین راستاست که امیدواریم بتوانیم دینی که نسبت به ایثارگران داریم هرچند کوچک جبران کنیم.

در ادامه این برنامه فریبرز نجفی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان عنوان کرد: این یکی از ساختمان‌های سابق بنیاد بوده که به منظور ارائه خدمات درمانی به جامعه ایثارگری و در صورت نیاز به عموم مردم به بخش خصوصی واگذار شد و برای بهسازی و مرمت این مرکز توان‌بخشی و درمانی در استان طی ۸ ماه گذشته ۱۱ میلیارد ریال و همچنین برای تجهیز آن بیش از۵۸میلیاردریال هزینه شده است.

نجفی افزود: هدف از افتتاح این مجموعه، یکپارچگی ارائه خدمات به ایثارگران و سهولت دسترسی آن‌ها به خدمات درمانی بود، این کلینیک در بخش‌های مختلف از جمله توانبخشی، گفتاردرمانی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، اتاق پزشکان، تزریقات، مراقبت‌های ویژه، مشاوره، دندانپزشکی، اتاق عمل‌های سرپایی، متخصص مامایی، بخش عمومی و … در طول شبانه‌روز به سایر اقشار مردم و خانواده‌های ایثارگران خدمت‌رسانی می‌کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این مرکز درمانی با هزینه‌ بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است ، ادامه داد: موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار در راستای خدمات‌دهی به جامعه ایثارگری و دسترسی آسان به خدمات رفاهی و تقویت روحیه این عزیزان با توجه به آسیب‌هایی که دیده‌اند به جامعه هدف ارائه خدمت می‌کند.
نجفی با بیان اینکه تقریبا از سال ۱۳۸۶ در کل کشور مرکزی تحت عنوان موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار به عنوان زیرمجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران شروع به فعالیت کرد، ادامه داد: همچنین این موسسه با ساخت و ارائه خدماتی رفاهی از جمله استخر، سالن چندمنظوره، سالن بدنسازی، آمفی تئاتر و کلاس‌های آموزشی به جامعه ایثارگری استان چهارمحال و بختیاری ارائه خدمت می‌کند.وی در رابطه با افتتاح کلینیک یاس در شهرکرد بیان کرد: درمانگاه شبانه‌روزی یاس در راستای سیاست‌های دولت و دستورات مقام معظم رهبری در رابطه با واگذاری مراکز دولتی به بخش خصوصی، اداره این مرکز به بخش خصوصی واگذار شده است. و به نوعی این مرکز را جامعه ایثارگری، فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان آن‌را اداره می‌کنند.

نجفی گفت: این مرکز از ۲۱ آذرماه آماده خدمت‌رسانی به بیماران است و همانند دیگر مراکز خدماتی شهر، با اکثر بیمه‌ها قرارداد دارد که بیماران می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.مدیرکل بنیاد استان در این جلسه بیان داشت: وضعیت خدمت‌رسانی به ایثارگران در موسسه ایثار استان بسیار مطلوب است.
فریبرز نجفی افزود: ما در شورای استانی موسسه با استفاده از جوانان خوش‌فکر و واگذاری به بهره‌برداران بخش خصوصی جهت بهره‌برداری مناسب اقدام نمودیم که به لطف پروردگار کاملاً جوابگو بوده و اکنون شاهدیم که رضایت حداکثری ایثارگران حاصل گردیده است.

در پایان این مراسم رستمی رئیس درمانگاه تخصصی ایثارگران عنوان کرد: این درمانگاه با دو هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت و با فعالیت ۶۰ نیروی درمانی پزشک و غیر پزشک در سه بخش پزشکی، دندانپزشکی و توانبخشی خدمات ارائه می‌دهد.
وی افزود: ساخت این درمانگاه هفت ماه پیش با بازسازی یکی از ساختمان‌های قدیمی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال آغاز شد.

گفتنی است، درمانگاه شبانه‌روزی یاس در غرب شهرکرد در منطقه فرهنگیان، خیابان اندیشه و در جوار موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار واقع گردیده که آمادگی خدمت‌رسانی به عموم مردم شریف استان خصوصاً خانواده‌های معظم و معزز شهدا را دارد.

شایان ذکر است در حاشیه این افتتاحیه پورحاج رضایی مدیر عامل موسسه به همراه معاون فرهنگی خود در حاشیه افتتاح درمانگاه ایثار (یاس) با جانبازان نخاعی استان چهار محال وبختیاری دیدار و ضمن تکریم آنان نقطه نظرات ایشان را مورد بررسی قرار داده و همچنین سالن ورزشی جودو ایثار استان چهارمحال وبختیاری با حضور وی و جمعی از مربیان و ورزشکاران افتتاح گردید.