به گزارش روابط عمومی موسسه ایثار:

ظهر روز سه شنبه ۱۲آذر ماه اولین نمایشگاه دائمی شرکت “رها تک” با هدف مدیریت تامین ویلچر و ملزومات توانبخشی مورد نیاز جانبازان معظم و دیگر جامعه معزز ایثارگری و یاری رساندن به بنیاد شهید و امور ایثارگران در مرکز فرهنگی سیدالشهدا(ع) شهرک فجر کار خود را رسما آغاز کرد.

این نمایشگاه با حضور مهندس پورحاج رضایی مدیر عامل موسسه ایثار، دکتر عباسپور معاون بهداشت درمان بنیاد شهید، دکتر بوستان احمدی مدیر کل پشتیانی و مهندسی ،سید صدرمعاون فرهنگی،افراسیابی سرپرست حراست و اعضای هیات مدیره شرکت رها تک رسما افتتاح گردید.

عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه عنوان کرد : امروز موفق شدیم، یکی از برنامه های بنیاد را که برگزاری نمایشگاه تجهیزات پزشکی خاص برای جانبازان به ‌صورت دائمی و به ‌صورت ویژه با ارائه ویلچر برای جانبازان در شهرک فجر به مرحله افتتاح برسانیم .

معاون بهداشت و درمان بنیاد افزود: این عزیزان می‌توانند با توجه به سلیقه و نیاز خود، پس از بازدید از نمایشگاه،ویلچرمورد نظرخود را انتخاب کنند.
وی اضافه کرد: جانبازان با توجه به سهمیه و نوع ویلچیر می‌توانند ویلچرهای خود را چند سال یک بار تعویض کنند. در این نمایشگاه ویلچر انتخابی جانباز با توجه به ضوابط و مقررات به‌صورت رایگان در اختیار آنان قرارخواهدگرفت.
معاون بهداشت و درمان بنیاد خاطرنشان کرد: این نمایشگاه به‌صورت سیار در استان‌هایی که دارای تعداد بالایی از جانبازان نخاعی هستند مانند استان فارس ،اصفهان و خوزستان برگزار می‌شود و قطعاً کیفیت ویلچیر و تجهیزات پزشکی همواره مد نظر بنیاد خواهد بود که در این راستا نظر انجمن جانبازان نخاعی تعیین‌کننده،و معیار است.
وی در پایان به اهمیت ارائه محصول ایرانی اشاره کرد و گفت: اولویت ما ارائه محصول داخلی به جانبازان است که گامی در جهت کمک به تولید کننده داخلی و رونق چرخه تولید در کشور است.

پورحاج رضایی مدیر عامل موسسه ایثار در آغاز جلسه ضمن خوش آمد گویی به میهمانان تصریح کرد:موسسه ایثار با درک نیازها و مشکلات جامعه معظم ایثارگری به ویژه جانبازان معظم و با تأسی به منویات رهبر معظم انقلاب و دغدغه های ایشان در خصوص تولید ملی و کالای ایرانی و با نگاهی ویژه به محدودیتها و معضلات سازمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران و نگرانی های همکاران محترم بنیاد در حوزه های مختلف تصمیم گرفت تا در خصوص تولید و تأمین ویلچر مورد نیاز جامعه بزرگ ایثارگری اقدام جدی و عملیاتی نماید و پس از جلسات متعدد و بازدیدهای بسیار و کارشناسی، امروز در خط مقدم این اتفاق نیکو قرار گرفتیم،که امروز شاهد افتتاح اولین نمایشگاه شرکت رها تک در این محل هستیم.

وی افزود :افتتاح این نمایشگاه را به فال نیک گرفته و امید واریم بتوانیم در جهت رضایتمندی جامعه معظم ایثار گرای قدم مثبت دیگری برداشته باشیم.

شکر الله وفایی،مدیر عامل شرکت رها تک در این مراسم با اشاره به این که تامین ویلچر مورد نیاز جانبازان به طور تام به این شرکت واگذار شده است، گفت: سیاست کلی شرکت رها تک این است که تمامی تجهیزات پزشکی از جمله ویلچر راکه مصرف بالایی دارد از تولید کننده ی داخلی تامین کند.
وفایی در خصوص برگزاری نمایشگاه های دائمی ملزومات توانبخشی گفت : این نمایشگاه با حضور تولید کنندگانی که تمایل به ارائه محصولات توانبخشی دارند برگزار می شود، با توجه به تعداد جانبازان هر استان بناست در استان های دیگر هم نمایشگاه هایی ایجاد شود، تا تولید کنندگان بتوانند محصولات خود را ارائه دهند.

در ادامه این مراسم دکتر حیدری مشاور مدیر عامل موسسه ایثار که خود از جانبازان ۷۰% قطع نخاع می باشد سخنان خود را با ارائه خدمات شایسته و حمایتهایی که از سوی موسسه ایثار به جامعه ایثارگری داده می شود آغاز و عنوان کرد: تا پیش از این،با توجه به مشکلات ارزی در کشور، شرایط برای تولید محصولات توانبخشی، در داخل مهیا نبود و نگاه ها به سمت واردات بود، حداقل فایده تحریم ها برای کشور این بود که نگاه ها به سمت تولید داخل برگشت.

وی افزود: طرح تامین تجهیزات مورد نیاز از چندین سال قبل مطرح بود ولی یک سال و نیم گذشته این طرح به صورت کارشناسی و فنی توسط مدیر عامل موسسه بررسی شد که مورد حمایت وی قرار گرفت و در ابتدای سال ۹۸ با توجه به نام گذاری که مقام معظم رهبری برای این سال “رونق تولید ” تعیین کردند و این کار سرعت بیشتری گرفت و در هیات مدیره موسسه مطرح و پس از بحث و بررسی مورد تایید قرار گرفت و به طبع آن این طرح با ریاست عالی بنیاد شهید مطرح و ایشان از ابتدای ارائه این طرح، همراهی کردند و بر آن شدند که شرکتی ایجاد شود که بخش خصوصی هم در آن فعال باشد و عملا بنیاد شهید به عنوان بخش دولتی درآن دخالت مستقیم نداشته باشد.در همین راستا مقرر شد شرکت رها تک که متشکل از شرکت نصر به عنوان بخش خصوصی و موسسه ایثار از طرف بخش دولتی به عنوان نماینده اجرایی این کار را به عهده بگیرد.


حیدری به برگزاری یک نشست با حضور ۱۵تولید کننده برتر و دارای استاندارد اشاره کرد و عنوان کرد : این طرح با استقبال آنان روبرو شد و مقرر گردید نمونه های خود را به نمایشگاه دائمی رها تک ارسال کنند که این نمایشگاه از تنوع محصولات تولید داخلی برخوردار باشد.

وی این نکته را اضافه کرد:محل این نمایشگاه یکی دیگر از اتفاقات خوب بود که در شهرک فجر ایجاد شد که به لحاظ سطح دسترسی ،پارکینگ و سرویس های لازم در این محل برای یک جانباز نخاعی کاملا مهیا بوده و جانباز دز این نمایشگاه با تنوع بسیاری که وجود دارد قدرت انتخاب داشته و بسته به شرایط خود محصول مورد نیاز خود را تهیه خواهد کرد.

مشاورمدیر عامل موسسه ایثار در رابطه با این نمایشگاه گفت: این نخستین شعبه نمایشگاه رها تک است و ما امیدورایم در آینده ای نه چندان دور، بیشتر بخش های کشور را پوشش دهیم.

حیدری درادامه افزود: جانبازان از طریق سامانه و یا با مراجعه حضوری به محل نمایشگاه می توانند تجهیزات مورد نیاز خود را سفارش دهند.

وی همچنین درباره رایگان بودن ویلچر ها تصریح کرد: جانبازان برای خرید محصولات مورد نظر خود با توجه به ضوابط و مقررات مبلغی پرداخت نخواهند کرد و این وجه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت خواهد شد. به این صورت که جانباز ویلچر را انتخاب کرده و بنیاد هزینه آن را به تولید کننده داخلی پرداخت می کند.

حیدری در پایان گفت: قرار است در روز های آتی در استان های اصفهان و فارس این نمایشگاه تجهیز و راه اندازی گردد.